Caroline123777
Caroline123777 Caroline123777
  • 19-10-2016
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound.

What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

CielFTM
CielFTM CielFTM
  • 19-10-2016
134134 · $3.00 = $402,402
Answer Link
AL2006
AL2006 AL2006
  • 19-10-2016
The total cost is $402,402.  Brianna will also need a 67-ton truck
to haul that load of cheese home.
Answer Link

Otras preguntas

Determinativaloarea expresiei a. x = - 3, y= -7, z = -12 b. x = 9, y =12, z = - 8 c. x = - 21, y = - 6 , z =17 .
In which direction did the water move when you add salt water
The process in late pregnancy when the fetal head begins to decend into pelvis.
what is one way that people adapt to the semiarid climate of jodhpur, india?
Adolfo Domínguez usa telas __ y __ en su ropa. naturales, cómodas importadas, rígidas con colores vivos, blanco
For males, what is the first noticeable sign of puberty
Projects often cut across organizational lines. a. True b. False
estimate 78 percent of 20 A. 14 B. 16 C. 19 D. 2
How do sr proteins help guide pre-mrna intron splicing?
how did the loyalists help the british take savannah in late 1778?