gio238745 gio238745
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$5.99 for 18 lb

The unit rate is ?/b

Respuesta :

hannahscaggs hannahscaggs
  • 16-12-2020
the answer for this is 3.0
Answer Link

Otras preguntas

Find the next two terms in the sequence. 0, 1, 4, 9, . . . A. 16, 25 B. 16, 23 C. 13, 18 D. 13, 17
In how many ways can 2 red, 2 black, 3 white and 2 blue balls be selected from 4 red, 3 black, 4 white and 8 blue balls? In how many ways can they be arranged?
In one west coast city 34% of the restaurants are on the river the city has 178 restaurants estimate the number of restaurants that are on the river
The declaration of the rights of man and of the citizen included which rights apex
Whose geocentric model was accepted for 1400 years
who wanted to prevent future threats from Germany
PLEASE HELP ME!!! At the North Fair you earn 9 points for each bull's eye you hit, but you lose 7 points for each miss. After 25 tries, Linda has 33 points. How
An unexpected receipt of money is called a _______. A) Business Receipt B) Surprise Receipt C) Shortage D) Windfall
In what soil type will a crab burrow easily sand ,clay or silt and give your reason
solve 9x<-81 show work plz