nfortnitegod9
nfortnitegod9 nfortnitegod9
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Will bought 5 notebooks for $0.65 each. How much did the notebooks cost? plzz show your work​

Respuesta :

XDHEBEBOUSS
XDHEBEBOUSS XDHEBEBOUSS
  • 16-12-2020

Answer:

well obviously one notebook cost $0.65

Step-by-step explanation:

so we would multiply 0.65x5

and u get $3.25 all together

Answer Link
gevynhlookoff gevynhlookoff
  • 16-12-2020
Just multiply 5 x 0.65
You would get
= $3.25
Answer Link

Otras preguntas

Explain the two causes of market failures. given their definitions, could a market be affected by both types of market failures simultaneously?
Why might a policy of rent control actually increase homelessness in a city?
Why is a dependent clause also known as a subordinate clause? A:because it is joined to a sentence by a colon B:because it is joined to a sentence by a subordin
Term Definition ma cousine A) le frère de ma cousine mon oncle B) le frère de ma mère mon cousin C) la mère de mon père ma soeur D) la fille de mon père ma gran
A ti re ____ las enchiladas A. Gutas B. Gustan C. Gusta D. Gustar
C6H12O6 is a type of polymer protein amino acid or carbohydrate
List adults with different u.s. addresses who have known you for at least three years. the first reference should be a parent or legal guardian.
What 3 rational numbers equal - 20
0.00000002 in scientific notation
In the game of economics, which player use goods and services? A. Distributors B. consumers C. producers D. workers