Kimbrony Kimbrony
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$32.45. What is the unit price of the pairs of gloves ​?

Respuesta :

moeisenga moeisenga
  • 16-12-2020

Answer:

$6.49?

Step-by-step explanation:

divide $32.45 by 5

Answer Link

Otras preguntas

If RS=3x + 1, ST= 2x - 2, and RT=64 find the value of x
How do you make a sprained ankle worse?
Please help me on number 8.
solve 2^16x=16^2x for x
The sphere shown has a diameter of 24 inches. Which choice is closest to its surface area? Use 3.14 to approximate pi.
If I put a short clip from a copyrighted video to Facebook and make it only viewable to friends, is that illegal?
if u doubled both the voltge and the resistance in a circuit what would be the effect on the current
We requested____ (he,him, or his) volunteering to stay with his grandfather at the hospital.
The perimeter of an isosceles triangle is 38 centimeters. The total length of the two equal legs are 6 more than thrice the length of the base. Find the lengths
What is 200 +78÷4×2 10% =