livinnit
livinnit livinnit
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

I bought an 18 ounce box of Cheerios for $3.64. How much is it per ounce?

Respuesta :

dashkapiggypower
dashkapiggypower dashkapiggypower
  • 16-12-2020

Answer:

about 0.20, i like cheerios

Answer Link
harkinf22 harkinf22
  • 16-12-2020
I would say about 20 cents because the answer would come out to be like .20222222222 but if you put .21 it would be way more than 3.64
Answer Link

Otras preguntas

what is the function of the cytoplasm in a plant cell
Substances that react with metals to produce hydrogen gas are called
ANTONY: But Brutus says he was ambitious, And Brutus is an honorable man. He hath brought many captives home to Rome, Whose ransoms did the general coffers fill
What is The answer is will give you brainly and thanks
When you’re multiplying, does the order of the factors matter?
Rewrite the following sentence as a command. Vous posez les questions. Question 7 options: Posez-vous les questions. Poser les questions. Vous posez les questio
Describe the similarities and differences between positive and negative externalities.
fungi obtain their food by breaking down organic material what does this suggest about fungi
Harappa and Mohenjo-Daro are the two largest __________ that have been discovered in the Indus Valley. A. rivers B. cities C. temples D. mountains
***PLEASE HELP!!! ***