Seudónimo
Seudónimo
17-12-2020
Mathematics
contestada
help me plsss i need help
Respuesta :
ilovechikenokay
ilovechikenokay
17-12-2020
Answer:
0.15¢
Step-by-step explanation:
divide 2.40 by 16 to get 0.15¢
Answer Link
mimiandalley
mimiandalley
17-12-2020
Divide the ounces by the price to see the price per ounce for each item.
16/ 2.40= 6.67 cents an ounce
28/2.80= 10 cents an ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
PLEASE HELPPP MEEEEEEE
Directions: Use your notes to help you answer the multiple-choice questions below. Question 1 10 Which sentence uses the colon correctly? The tour guide told us
Which of the following is TRUE about igneous rocks?A. do not contain fossilsB. do not contain crystalsC. May contain layers
is a The wire in a simple circuit which forms an unbroken pathway, allowing the electric charges to flow. A. switch B. insulator C. resistor D. conductor
(Filipino 5) Gawain 1Panuto:Basahn nang mabuti ang mga pangungusap sa ibaba.Isulat ang "O" Kung into at nagpapahayag m
Ryan buys 61.5 ounces of lemonade for $24.60 find the unit price
SOMEONE HELP ME WITH MY RECENT 3 QUESTIONS PLZ :)
What is your experience with public speaking? Check all that apply. I speak often when participating in group discussions. I enjoy speaking before groups of peo
Hi can somebody answer and explain this please
Help me pls What can happen when humans harvest plant and animal products extensively