pandanikki5594 pandanikki5594
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

What us the unit price of 32 ounces of yogurt that cost 4.79$

Respuesta :

greathelpinghand
greathelpinghand greathelpinghand
  • 17-12-2020

Answer:

$0.1496, or rounded to the nearest cent, 15 cents a ounce.

Answer Link

Otras preguntas

Could you please write down the answer because I don't understand when you type your explanation?
Which of the following is the more correct statement? 1) To ensure flexibility to shift the workforce plan quickly, a good contingency plan needs to be in place
Randomly selecting one of the 10.7% of Canadians with diabetes. Based on the event above, complete the following: a) Determine the probability that the person s
68% of all us households are pet owners,l. if we take a random sample of 500 households what is the probability that 85% are pet owners
an author can employ _ when they're trying to use the readers emotion and reactions to persuade them to believe a certain message
What are the three basic units in the SI unit system? (b) m, kg, s. iClicker quiz: (a) pound, inch, hour (c) m, g, s (d) km, g, s (e) m, cm, km.
Whay is your answer for this?
What geologic observations could prove that the contact between the gray area and the sedimentary beds is an unconformity and not an intrusive contact? A) Prese
According to the Epidemiological Theory, what are predisposition characteristics that may cause accidents?a. Environmental factors and perceptionsb. Decision to
Write the balanced equation for the neutralization reaction between H₃PO₄ and NaOH in aqueous solution. phase are optional