rromero3181 rromero3181
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of the olives at Mangio's​

What is the unit cost of the olives at Mangios class=

Respuesta :

15mtzzflor
15mtzzflor 15mtzzflor
  • 17-12-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

18/3=6

24/4=6

30/5=6

36/6=6

Answer Link

Otras preguntas

When did Roman ideas about law and government spread over a large area
A mathematical sentence which contains an inequality symbol and one variable raised to the first power is called a ____ inequality.
Is using last nights a simile or a metaphor
New evidence does not change what scientists already believe to be true. True False
What what three typical of the romantic era is brought out Washington even story the Devil and Tom Walker
what roles did France and Spain play in religious conflict
Help me please look at the picture and answer the question for me
30 points!!!!! Drag each number to the correct location on the table. Classify the real numbers as rational or irrational numbers.
_______ was a roman emperor who ordered prices and wages frozen.
The stress hormones ___ are used by your body to respond to short-term stressors while the stress hormone ___ provides a more sustained release of energy for pr