Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $3.00 for 2 pounds. How many pounds of apples can you buy for $9?

Respuesta :

cassistelzer67
cassistelzer67 cassistelzer67
  • 20-10-2016
you can buy 6 pounds of apples
Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-10-2016
4.5, 4.5 x 2 + $9.00.....
Answer Link

Otras preguntas

what is 583 to the nearest 10
If two objects have different masses, they also would have different
The most common crop grown in the southern part of China was ________________. a. wheat c. rye b. rice d. corn
HELP PLEASEEEE Why did Andrew Johnson face difficulty implementing his Reconstruction plans? ( 2 points) He had violated the Tenure of Office Act. African Ameri
write an equation of the parabola that has the same shape as the graph of f (x)=4x^2, but with the point (-9,2) as the vertex
Towns liked to buy charter so they could become independent true false
Study the following food chain: grass → rabbits → snakes → hawks. From this chain, you can correctly assume that each population A. is a species of herbivore.
Explain how to write the rational number 3.21 in the form of the fraction
which of the following singular nouns does not form an irregular plural ? A. Ox B. Mouse C. Tree D. Tooth
. How did the U.S. government and American society react negatively to the sudden increase in immigration?