Tariyah1777 Tariyah1777
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Sophia spent $27.16 on four sandwiches. If each sandwich cost the same amount, how much does one sandwich cost?

Respuesta :

Taliyad123 Taliyad123
  • 17-12-2020

Answer:

6.79

Step-by-step explanation:

you just divide 27.16 (the cost) by 4 (how many sandwiches were purchased)

Answer Link

Otras preguntas

determine how many atmospheres of pressure are equal to 65.78 kPa
MATH /ALGEBRA QUESTION. (Correct answer gets 40!! POINTS)
The average weight of 6 packages is (9m + 8) pounds. 2 more packages, with weights of (12m + 12) pounds and (14m + 12) pounds, are added to the original 6 packa
What organelle is responsible for atp energy production?
you deposit 300 in an account that pays 5 1/2% annual interest compounded cnyinuously find the balance at the end of 5 years
which term describes the number of crests that pass a point in a given amount of time
Who was the general that surrendered at Saratoga? Howe Gates Burgoyne Gage
How to find the area of a triangle
Purple coneflower is a common plant in Indiana. One year during a drought, the plants that had a shorter growing period survived better than the ones with a lon
please answer !!!!!!