Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells American cheese for $3.89 per pound. About how much would 1.89 pounds of cheese cost?

Respuesta :

agoldsmith agoldsmith
  • 20-10-2016
$7.35. All you do is multiply the two together
Answer Link
bcalle
bcalle bcalle
  • 20-10-2016
Multiply 3.89x1.89= $7.35
Answer Link

Otras preguntas

fill in the blank: no miento blank anos
You use technology ans find a sum of 6.712E-8. Write this sum in standard form
What is the square root of 784
Which situation from a novel best reflects the following theme? Prejudice can be found in unexpected places and is always hurtful to those exposed to it. A. Com
Please i need healp please
Which description best defines the nervous system and its two main branches? A: the message center of the body, split into the autonomic nervous system and t
In which section of the graph does the actual solution to the system lie y>x/3 y
which of the following areas was NOT part of Roman Empire? A:Syria C:bridges B:forums D:aqueducts H.E.L.P ASAP
Factor 15x^3 - 5x^2 +6x-2 by grouping. what is the resulting expression
explain the historical and literary significance of Mao Zedong’s speech “Serve the People.”