ineedhelp5841 ineedhelp5841
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $1.50 for 2 apples. how much does it cost for one apple?

Respuesta :

TheCuteDoreamon
TheCuteDoreamon TheCuteDoreamon
  • 17-12-2020

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

cost of 2 apple is $1.50

cost of 1 apple is $ 75.

hope it's help

Answer Link

Otras preguntas

__________ is the arrangement of the formal elements in a work of art.
Which arrow correctly illustrates the spread of the Renaissance from the Italian city-states?
what was the Treaty of Paris? what effect did it have on the territory of North America
Is the answer to number 23????,
When planning the structure of a spreadsheet, columns are for _______ items and rows are for _______ items
Which of these languages is not spoken in mainland europe livonian breton basque or manx?
i need help with this question
What do roger williams and anne hutchinson have in common?
The rock in the above photo is comprised of pebbles held together by minerals. What kind of rock is it? a. sedimentary b. igneous c. metemorphic
Graph each system. The find the solution from the graph. I don't understand this I've had it for 2 weeks now and never turned it in and now I've discovered it h