Respuesta :
Answer:
the answer is 3.45
Step-by-step explanation:
divide $48.30 by 14 and you get 3.45
gallons : cost
14 : 48.30
1 : x
48.30 / 14 = 3.45
Answer:
3.45$ per gallon
14 : 48.30
1 : x
48.30 / 14 = 3.45
Answer:
3.45$ per gallon