3catharrison1952 3catharrison1952
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Viera spent $95.55 buying 13 pizzas for a class pizza party.



How much did one pizza cost?

Respuesta :

linethmartin223
linethmartin223 linethmartin223
  • 17-12-2020
The answer is 7.35 because if you divide 95.55 by 13 it’s 7.35 . lol.
Answer Link
9anhftf4h4 9anhftf4h4
  • 17-12-2020
7.35 shsjjrkdkdnd snjsjsnd n
Answer Link

Otras preguntas

in terms of spacing of particles what would be necessary to change from solid to gas what is the process called and how is it achieved
How did the postwar era and the constitutional convention reveal and foreshadow the existence and growth of sectional and class differences in the united states
The maximum legal speed limit in cities and towns in north carolina is __________, unless posted otherwise
A team of researchers are working on a project to make a new kind of airplane fuel. During their experiment, there was an explosion that destroyed the lab. Whil
6.92 as a mixed number in simplest form
Estimate 4020 ÷ 16 by first rounding each number so that it has only 1 nonzero digit.
What is 5 to the power of 2 +2 [73-(4x5)]
Which part of the plot structure involves a series of events that lead to the most intense part of the story?
According to the German warning on May 1, why should American passengers be cautious about riding on the Lusitania?
______ tend to have stronger effects of detachment or aggression than alcohol does.