3catharrison1952 3catharrison1952
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Viera spent $95.55 buying 13 pizzas for a class pizza party.



How much did one pizza cost?

Respuesta :

elliotruhl
elliotruhl elliotruhl
  • 17-12-2020

Answer:

it should be 7.35 for each pizza, sorry if it's wrong

Step-by-step explanation:

95.55 divided by 13 is 7.35

Answer Link
mayraangela03
mayraangela03 mayraangela03
  • 17-12-2020
$7.35.

Divide $95.55 by 13 = $7.35
Answer Link

Otras preguntas

In the water cycle, matter moves towards the pull of gravity during - infiltration and evaporation - transformation and infiltration - evaporation and transpi
if A=6 and B =5, what is the value of A^2-B^2​
Can anyone help out?
You are in the process of making ice cream. The recipe says heat all ingredients to 50C and cools it for 5 hours in a freezer. If the cooling rate of the freeze
100 points! Whoever can finish this is a god! you have a time limit. 10 min.
4 Select the correct answer. Which sentence does not contain awkward sentence structure? OA. When the speaker came to the podium, the audience became quiet and
A recipe submitted to a magazine by one of its subscribers’ states that the mean baking time for a cheesecake is 55 minutes. A test kitchen preparing the recipe
Another one pls help!!
Read this adapted excerpt from "The Third Philippic," written by Demosthenes in 342 B.C.: It is this fate, I solemnly assure you, that I dread for you, when the
If it takes a planet 5 years to orbit the Sun, how long (in years) will it take the planet to go all the way around our sky once?