Seudónimo Seudónimo
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

please help me asap​

please help me asap class=

Respuesta :

nonee12223 nonee12223
  • 17-12-2020

Answer:

A. 3 grams per serving

B. $0.125

C. $13.50

Step-by-step explanation:

A. 8x3=24

B.16 x 0.125=2.00

C. 4.50 x 3=13.50

Answer Link

Otras preguntas

ways in which the public can be involved in national bulding through sport.
Molly painted a line around the entire perimeter of the basketball court. The length of the court was 32 meters and the width was 17 meters How long was the lin
An animal's behavior is based on its instincts. This statement would most likely come from a(n) _____. a. ethologist b. comparative behaviorist
An employee is paid a gross yearly salary of $57,000.00. How much does this employee earn each month? a. $5,105.00 b. $4,750.00 c. $4,795.00 d. $4,780.00
Debate this math question 3-3x6+2
Sound waves must have intensity if a person is to hear them. a. True b. False
Find the 8th term in the sequence 4, -24, 144, -864,
A reform movement that focused on urban problems
claudia is making a gelatin desseert for a party.She plans on making 12 servings for every 5 people.If each pan claudia uses to make the dessert holds 8 serving
makes the sex cells necessary for sexual reproduction