nidiazozaya66
nidiazozaya66 nidiazozaya66
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

What shortcut would you use to prove the
triangles congruent?

What shortcut would you use to prove the triangles congruent class=

Respuesta :

zeeshah2468 zeeshah2468
  • 18-12-2020
ASA but I’m not sure
Answer Link

Otras preguntas

HELP 2x+3=7 Substitute your solution for x into 2x+3 and evaluate. What do you get?
I need help with this :)
HELP WILL GIVE BRAINLYST La conjunction de quehaceres LOS verbose EN-ER
The back to back stemplot displays the prices for regular gasoline at stations in reading, Pennsylvaniaand,Yakima, Washington in spring 2014
Can someone help me
The cost of a cake is twice that of a cup of tea. 1 cake and 5 cups of tea cost £21. How much does a cake cost?​
PLease help <3 and please dont give an answer just for points. I need it to be correct
There are 18 cans of peas in a case. each can of peas is 12 ounces. if a case of peas costs $14.22, what is the unit price per can of peas? a. $0.07 b. $0.08 c.
The inhabitants of Auzealand have more stone than they know what to do with, and because of this they have become excellent builders (designing stone houses tha
What is the name of the shape graphed by the function theta = pi/4?