thekidzxn thekidzxn
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 12-ounce bag of chips costs $2.88. What is the unit rate per ounce of chips A $0.17 O B. $0.24 OC. $0.25 OD $0.42​

Respuesta :

IGiveUpWithUsernames
IGiveUpWithUsernames IGiveUpWithUsernames
  • 18-12-2020

Answer:

B (I think)

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 12 is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

What do Earthquakes allow scientists to do?
Abe and Carl are psychologists who believe that people have free will and can make choices based on higher human values. Abe and Carl's views reflect the ______
Between Na and Na+ which has larger size​
Why are orphans bad at poker
Graziano predicted that he would sell 420 tablecloths. He actually sold 520 tablecloths. What are the values of a and b in the table below? Round the answer to
Nisha secured 73, 86, 78 and 75 marks in four tests. What is the least numberof points she can secure in her next test if she is to have an average of 80?sind t
What was moral dignity a function of, for Kant?
Could someone please help with this math problem??!
Can someone please help me?
PLEASE HELP! Will Mark brainliest!!! Why did the American government have to convince Americans to join the war effort? (WW1)