pollockimani123 pollockimani123
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada


A package of 12
pens costs $3.84.
What is the cost
per pen?

Respuesta :

albanianarmyforlife
albanianarmyforlife albanianarmyforlife
  • 18-12-2020

An

IT WOULD BE 50 CENTS PER PEN

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write a sentence in which you change the word “snake” so that it does not represent “evil”
Read the topic sentence. Yellowstone Park features some of the world's most extraordinary geysers and hot springs. Which of the following would provide good s
Gracie can purchase 5 oranges for $4 but she only wants one what is the cost of one orange
Can anyone help with the exercises?
Brianna has a sheet of paper that is 6 feet long.she cuts the length of paper into sixth and then cuts the length of each of these 1/6pieces into thirds.how man
Which of the following is a possible future milestone in environmental policy? a. water pollution policy b. implementation of a cap and dividend policy c.
Do you think it is possible to govern a society by following nature's models? Why or why not? ❗️question 2❗️
From this passage you can infer that poor people : a. did not live in handsome homes. b. lived intermixed with the rich people. c. escaped the heat and dust
Which river is the longest? A.Missouri River B.Red River C.Arkansas River D.Rio Grande River Its due in 10 minutes HELP
How did people react to abraham lincoln's reconstruction plan?