Analiafer123
Analiafer123 Analiafer123
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Pleaseee help I need a good grade for Christmas

Pleaseee help I need a good grade for Christmas class=

Respuesta :

Ahvannoy
Ahvannoy Ahvannoy
  • 18-12-2020

Answer:

4 Tacos

Step-by-step explanation:

It cost less for four tacos then five tacos

Answer Link
kwil5940
kwil5940 kwil5940
  • 18-12-2020

Answer: 4 tacos for 3.20

Step-by-step explanation: if you divide 3.20 by 4 it equals 0.80 cents for each taco and 4.25 divided by 5 equals 0.85 cents for each taco.

Answer Link

Otras preguntas

What was the significance of Aryan and other tribal migrations on the Indus valley
What's a simplified form of x-1+4+7x-3
the prairie dog sickened at the sting of the Hornet or a diplomatic puppet exhibiting his deceptions! Who does the hornet represent
the sum of 13 and twice a number is seven less than six times a number. what is the number
which of the following skills is most important in learning how to write a research paper
What idea did supporters of the states rights doctrine promote?
When using a graphics editing program, which option allows you to adjust the space around an image?
Describe how factoring a quadratic expression ax2+by+c, where a ≠ 1, is different from factoring x2+bx+c.
Solve: m – 35 = 21 A. m = 45 B. m = 63 C. m = 21 D. m = 56
Jacques is 15 years old and takes a job working at a flower shop on weekends. After working there for two weeks, the owner of the shop insists that Jacques also