allysaylor25 allysaylor25
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Dawn Reynolds purchased six quarts of motor oil for $14.12. What is the unit price per quart rounded to the nearest cent?

Respuesta :

codybuechele27 codybuechele27
  • 18-12-2020
2.35, I got this by dividing 14.12 by 6
Answer Link

Otras preguntas

The height of a horse is sometimes given in units of "hands." Why was this a poor standard of length before it was redefined to refer to exactly 4in.?
explain the differences b/w short term intermediate and long tern goals
Gfc to reduce fractions 28/14
What measurement unit represents volume
The ending of the story “The Lady, or the Tiger?” can best be described as— A. open-ended B. definitive C. ironic D. optimistic
Why did Asia and Europe receive the least amount of slaves during the triangle trade
Harvey is creating a presentation for his school project. He wants to have the same look on all the slides of his presentation. Which option should he use?
11. The speaker of the poem “Your World” goes from living in a small nest in a corner to (1 point)being welcomed into a larger flock of birds. being devoured
What does "je m'appelle..." mean in english?
What is bigger 6/11 9/10?