foushakale
foushakale foushakale
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

is 9.68888888... a rational number​

Respuesta :

deathlover1970 deathlover1970
  • 18-12-2020

Answer:

rational

Step-by-step explanation:

because of the dec

Answer Link

Otras preguntas

How many feet does a car traveling at 42mi/h go in one second
Four oranges cost $3.00. How much will 1 orange cost?
Which answer is an equation in point-slope form for the given point and slope? point: (−3,5) ; slope: 4 a.y+5=4(x−3) b.y−5=4(x−3) c.y−5=4(x+3) d.y+5=4(x+3)
Use rounding to estimate the difference of 18.14 - 9.88. A. 6 B. 9 C. 7 D. 8
PPPPPPPPPPPeeeeeeeeeeaaaaaaaassssseeeeeee hhhhhhhhhheeeeeeellllpppppp
I WILL GIVE BRAINLIEST The delivery man has 234 packages to deliver. It takes him 3 truckloads to deliver all the packages. He puts the same number of packages
is the table linear or nonlinear with the numbers -4 -2 0 2 8 6 2 -2
What are two ways Greek law and government influenced/inspired today's government?
Why was Roosevelt considered a trust buster?
Did I get this right