ondoa19548
ondoa19548 ondoa19548
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

8 cans of corn cost $16. What is the cost per can?

Respuesta :

WeirdGirlGamer7
WeirdGirlGamer7 WeirdGirlGamer7
  • 18-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$16 / 8 cans = $2 per can

Answer Link

Otras preguntas

Is tetracycline selectively toxic?
You must have visited marketplace in your area. Describe your experience of such a visit.​
One man is paid #3 a week and his brother #7 a month. Find the ratio of their yearly wages
if thegravitational force f=GM1M2/r2 derive the dimention of G​
Which of the following is a characteristic of active transport?
4.Which two discoveries brought a revolution in the early man's life?​
I do not understand this. Please help
help please needs to be done ASAP
Several pilots from a various countries have vanished in the Bermuda triangle
A man ran 20 miles in 2 hours. Calculate the average time that it took the man to run each mile in minutes.