tivonihughes tivonihughes
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

The market sells chicken for $4.00 per pound. How much would 1/4 pounds of chicken cost?

Respuesta :

toniaotieno
toniaotieno toniaotieno
  • 29-12-2020

Answer:

1pound

Step-by-step explanation:

4 multiplied by 1/4 is 1

Answer Link

Otras preguntas

To whom or what is Truman referring when he refers to totalitarian countries
why did the farmers of the U.S. constitution want a national government as a part of the federal system?
what is the theme of Rikki-Tikki-Tavi
A triangle prism has a base with an area of 45 square inches.The prism also has a length of 61/2 inches.Find the volume of this triangular prism.
The benefit of soy is that it
How do you factor 25x^2-9
A stack of bricks is 38 inches high. Each brick is 1.52 inches high. How many bricks are in the stack?
nouns that represent things that cannot be touched, heard, or seen are known as?
What does a straight line on a distance time graph mean
what is the answer and work for these attached below