cookieloverr1 cookieloverr1
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Pay $0.24 for each banana OR pay $1.99 per pound of bananas ​

Respuesta :

cloeylynn10
cloeylynn10 cloeylynn10
  • 18-12-2020

Answer:

0.24 for each banana, it seems cheaper.

Step-by-step explanation:

Answer Link
tlacheerleader1704
tlacheerleader1704 tlacheerleader1704
  • 18-12-2020
depends on how many bananas you get for a pound
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following events occurred first, second, and third? Peace Treaty of Paris; Bill of Rights; Constitutional Convention Ratification of Constitution;
how do you compare two lengths that are measured in different sized units
why did the radio broadcast of the war of the worlds include an orchestra and musical breaks
Choose the number that is 1/4 of 1/2 of 1/5 of 200:
what makes a function nonlinear
List the three methods that people have used to develop organisms with desirable traits.
Botox is a(n _____. neuromuscular conduction blocker antispasmodic antibiotic preservative
please help me im on my way to school
Which mental characteristic develops over the course of adolescence?
What role did exploration play in the development of the silk road