mokumakpeyi mokumakpeyi
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

London bought snacks for her team's practice. She bought a bag of apples for $2.25 and a 18-pack of juice bottles. The total cost before tax was $9.63. Write and solve an equation which can be used to determine
j
j, how much each bottle of juice costs?

Respuesta :

messielmer10 messielmer10
  • 18-12-2020

Answer:

go to siri

Step-by-step explanation:

go to your phone

go to siri

and ask

Answer Link

Otras preguntas

One difference between multi-tasking using fork() versus using threads is that there is race condition among threads due to sharing global data. True False
The perimeter of a rectangle is 250 yards. The length is ten less than twice the width. The rectangle's: A. length is 80 yards and the width is 45 yards. B. le
what are the types of documentary photography? ​
(8 10-7) - (-6.25 • 10-2)
Which of the following shows the correct order of inventions that helped the first computers make calculations? 1st - Transistors, 2nd - Vacuum tubes, 3rd - Mec
what's the standard answer for (5×1)+(7×.2)+(2×0.4) ​
Why are some places densely populated in Nepal?
Kelly said that 97/1000 can be written as 0.97 is correct? Explain.
help me I’m bad with this stuff
the square of 5 is divided by the cube root of 27. what is the remainder