MaryDerry MaryDerry
  • 21-10-2016
  • Mathematics
contestada

Ribbons is sold at three yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbons for a project. How much did she pay?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-10-2016
$50.00 because 3 × 8 = 24 and $6.33 × 8 is $50.00 hope this helps
Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-10-2016
She would pay $50.64. 
Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

words that can describe the feeling of fur
Is it true that the ecosystems are everywhere that living things are found?
Which of the following choices places Latin America's racial hierarchy in the proper order, from lowest to highest, in status? (A) Mestizo/mulatto, Native Ameri
The Johnson Twins were born 5 years after their older sister. This year, the product of the 3 siblings' age is exactly 4450 than the sum of their ages. How old
Which son of liberty, along with William dawes and Samuel Prescott , rode trough the towns outside of Boston to warn of the approaching british?
Choose all that apply. The Bronze Age was known for major changes in _____. technology linguistics architecture weather culture
the ravens won three more games than they lost.they played 96 games.how much games did they win?
the ratio of adults to children is 7:3. based on this ration, if there was 370 people how many where children
Negative three times a number plus four is no more than the number minus eight.
How do you know when to put an open or closed circle when graphing inequalities?