surycastro142 surycastro142
  • 17-01-2021
  • Mathematics
contestada

Plz I need help on this what is the unit cost in this question?

Plz I need help on this what is the unit cost in this question class=

Respuesta :

pandeygaurav2020gp
pandeygaurav2020gp pandeygaurav2020gp
  • 17-01-2021

THE UNIT IS DOLLAR ($).

Step-by-step explanation:

BECAUSE IT IS GIVEN IN TOTAL COST

Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence are the prepositional phrase? Morning came, and I smelled the aroma of pancakes. a. and I smelled b. of pancakes c. morning came d.
what is the least amount of acute angles a triangle can have?
Can you model 1,200 using only longs? Explain
89/200 as a decimal and percent
Are all types of medle attracted to magnets
Which of these thinkers worked with Karl Marx to develop the theory of communism?
Which is the better buy 20 fluid ounces of shampoo for $4.40 or 24 fluid ounces for $4.80
How many stanzas are there in “Harlem”?
Adams puts 3/4 of a bag of pens in 3 boxes. If he opens the boxes one by one, how many pens will be in each box
if you have three cups of pineapple juice how many total cups of punch can you make