sfrazie449
sfrazie449 sfrazie449
  • 17-01-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with these answers please

Can someone help me with these answers please class=

Respuesta :

talyiahwallace21
talyiahwallace21 talyiahwallace21
  • 17-01-2021

Answer:

7.    7x

8. -2v+19

9. 8p-26

10. 14y-5

11.  7m-13

12. -8k+25

13. -3w-13

14. -9c+27

15. m+4n

16.-7s

17.  6x-13y-24

18. 6h-16b

19. -9p+9q+12

20.   2k/5+ 31/4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

¡Me encantan_botas de aquí! O A. estas B. aquellas C. esas O D. esos
How does a distributed operating system work?
PLZ HELPPP I need to pass this!!
Conjugate the following -AR, -ER and -IR verbs in the present tense: Cocinar- Comer- Vivir.
5+5•4-5 No right answers?
2. Evaluate the expression when x = 7 and y = 4 x * y - 4(2)
Yoko needs to buy some pencils. Brand A has a pack of 48 pencils for $7.97. Brand B has a pack of 72 pencils for $9.88. Find the unit price for each brand. Then
If a winter jacket normally costs “p” dollars, but is on sale for 30% off, which of the following represents the sale price of the jacket? 1: 0.30p. 2: 0.
Giúp em câu này với ạ,em cảm ơn
IAD B. WELLS WROTE ARTICLES TO