tiiara
tiiara
18-01-2021
Mathematics
contestada
another multiple-choice question! which one?
Respuesta :
anonymousagain
anonymousagain
18-01-2021
Answer:
the second one
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
There are 3 boys and 2 girls in the Grape family. Mr. Grape bought 3 1/2 pounds of candy to divide equally among them. How much candy did each child get?
Which one of the following lines best illustrates personification? a. She floated graceful as a dove b. Spring is a dream unsung c. A narrow wind complains al
what can happen if you change a patients address in the system without her permission
How many edges are there in an octahedron, a polyhedron with eight congruent triangular faces?
Why was the Inca Empire defeated? Choose all answers that are correct. a. The Inca learned from the Aztecs’ mistakes and killed every Spaniard they encountered
Marcie wants to enclose her yard with a fence. Her yard is in the shape of a rectangle attached to a triangle. The formula for the area of the enclosed space is
Which of the following is the most appropriate unit to describe the rate at which people are entering a theme park? a. Hours per person, because the dependent
What is the primary reason to have three branches of government?
If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent.
what is 3 divided by 248