saleemsarah saleemsarah
  • 18-01-2021
  • Physics
contestada

find the right answer please

find the right answer please class=

Respuesta :

egthrthrhrfrheerh
egthrthrhrfrheerh egthrthrhrfrheerh
  • 18-01-2021

Answer:

3.78

Explanation:

bc ik it is :3

Answer Link

Otras preguntas

what times what is 15 but also adds up to a total of 8?
what is a/9 =-4 I really need help on this one
Maddie wanted to make a sugar-water solution to put in her hummingbird feeder. She found some sugar cubes and was about to drop them into a glass of water, whe
in the metric system which if the following is correct?
Aaron and Alice are bowling.Alice's scores is twice the difference of Aaron's score and 5.the sum of their scores is 320.find each students bowling score.
Carlos and his friends are thinking about taking a cab home. The Cost for the cab ride is $1.50 per mile Question: Write a formula that will help Carlos Deter
how do you estimate an irrational number?why might you need to estimate an irrational number?
a 2-pound box of spaghetti costs $2.50. philip says the unit cost is 2/2.50=$0.80 per pound.explain his erro
successful people rarely speak negatively about anything
5. sarah is buying candy by the pound for a party. for every 10 pounds of candy he buys, he pays $12. what is the cost, per pound, for the candy? *