harrischeyenne harrischeyenne
  • 18-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Jack bought 150T-shirt for $1920 from a factory.
Calculate the cost price for one T-shirt

Respuesta :

jdanz531
jdanz531 jdanz531
  • 18-01-2021

Answer:

$12.80

Step-by-step explanation:

1920÷150

Answer Link
PureBeauty
PureBeauty PureBeauty
  • 18-01-2021

Answer:

Mrs. Jack bought 150 t-shirts for $12.80 each

1920 divided by 150 is 12.8

Step-by-step explanation:

     May I have brainiest I'm trying to level up!

             </3 PureBeauty

Answer Link

Otras preguntas

I need the very bottom one!! Please someone help. Will give 20 pts.
Which body cell have a selectively permeable membrane
The figure below shows a parallelogram PQRS: A parallelogram PQRS is shown with the diagonal SQ. The flowchart shown below shows the sequence of steps to prove
what are four differences between RNA and DNA
Egyptians developed (blank) for their society
The perimeter it a square field is 224. How long is
Identify the figurative language and define it. He trampled all over my feelings when he told me he didn’t want to go to the dance with me.
I need the very bottom one!! Please someone help. Will give 20 pts.
How would the cell structure help in the process with leukemia?
Use "On Walden Pond" for questions 5-7 In what season does this excerpt from "On Walden Pond" take place? Question 5 options: Winter Spring Summer Autumn Questi