jasoncastr62
jasoncastr62 jasoncastr62
  • 19-01-2021
  • Mathematics
contestada

canden buys 3.9 pounds of grapes that cost 1.80 per pound . Which expression can be used to find the total cost of the grapes

Respuesta :

chetankachana
chetankachana chetankachana
  • 20-01-2021

Answer:

3.9 x $1.80

Step-by-step explanation:

3.9 x $1.80

Answer Link

Otras preguntas

This excerpt from Maus is told in the _____ tense, from a_____ point of view. O A. past; first-person OB. past; third-person O C.present; first-person O D.pres
PLEASE HELP 100 POINTS The Teresa Carreño Youth Orchestra Most of these questions are not an either/or. Be sure to justify your answers You may want to listen
Explain how a lack of responsible citizenship can lead to further cases of human rights violations within a community?​
Read the sentence. Information in an audio recording is communicated _[blank]. Which answer best completes the sentence? A. on websites B. through sound C. with
Which expression is equivalent to square root 36/25
You can draw 2 cards from a deck of 52. Each card is numbered 1 number from the set {4,4,2,2,1,1,1,3}. What is the conditional probability that you will draw 1
Stephanie spent $96 on trash cans, if each trash can was $24. How many trash cans did she get
The sides of a square field are 28 meters. A sprinkler in the center of the field sprays a circular area with a diameter that corresponds to a side of the field
Complete the assignment. answer what you think is best. will give brainliest award!
Which mistakes in early writing are cause for concern?