Respuesta :
If 10 oranges cost 4.70, then the price of one orange must be 4.70:10
4.70:10=0.47
FINAL ANSWER—0.47
4.70:10=0.47
FINAL ANSWER—0.47
Answer:
0.47 for each orange
Step by step explanation:
because I divided 4.70 ÷ 10 and I came out to be 0.47