asmresmeralda asmresmeralda
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.56 per pound at Walmart. If I purchased bananas for $1.96, how many pounds did I buy?

Respuesta :

luisfernando12best luisfernando12best
  • 20-01-2021

Answer:

4 your welcome have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

Did anyone ever escape from Alcatraz?
At the beginning of WWII, what action by Winston Churchill influenced Hitler’s strategy?
The frog's tongue is anchored in the very front- opposite to the orientation and anchoring of humans. Why do you think this is so?
There are 40 pupils in a class. There are x more girls than boys. How many boys are there in terms of x?
What are the main types of cancer that affect humans?
square root t+1 + square root t+4 = 5 solve
Europe’s many __________ are widely used for transportation, leisure, and tourism.
What Factors Do You Believe Lead To Illegitimate Political Behaviors Such As Backstabbing?
Please help: Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. Julia, like her twin brother Jason, swim very well. B. The cellular phones inside tha
The weight of an object is the product of its mass, m, and the acceleration of gravity, g (where g=9.8 m/s2). If an object’s mass is m=10. kg, what is its weigh