gigicolbert801 gigicolbert801
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

At the grocery, peaches cost $2.60 per pound. Grace bought 2.3 pounds of peaches.

Respuesta :

lailajones38
lailajones38 lailajones38
  • 20-01-2021
the total cost would be $5.98
hope this helps! :)
Answer Link

Otras preguntas

the answer to this problem
Two cards are selected at random from a standard deck of cards. What is the probability that you select a king or a queen?
The distance a body falls from rest varies as the square of the time the body is falling. If a body falls 64 ft. in two seconds, how far will it fall in seven s
A particle is moving along the curve y= 5sqrt(5x+4) . As the particle passes through the point (1,15), its x-coordinate increases at a rate of 4 units per secon
all of the following are famous modern economists except
James Dean, Elvis Presley, and Allen Ginsberg were all popular with youth in the 1950s. What did they represent?
A school system is reducing the amount of dumpster loads of tosh removed each week. In week 5, there were 60 dumpster loads of waste removed. In week 10, there
which political system separates the law making and law enforcing branches of government? A: federal system B: parliamentary system C: presidential system D:
A ramp is extended from a truck to the ground, and has a slope of 7/16. If y is 3.5, what is x, in feet? a) 8 b) 12.5 c) 20 d) 24.5 e) 32
When calculating the power bill, power companies use _____. a. Kilowatts b. Kilowatt hours c. Hours d. Average usage