liembuglung liembuglung
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which price is equivalent to $1.50 for 1 pound of apples?​

Respuesta :

jensen2020j jensen2020j
  • 20-01-2021

Answer: $3.00 for 2 pounds of apples

Step-by-step explanation:

Answer Link
hellolessomn
hellolessomn hellolessomn
  • 20-01-2021

Answer:

A: 6 pounds of Apples for 9$

9/6=1.5=$1.50 per pound

Step-by-step explanation, no need to.

Answer Link

Otras preguntas

The theme of a story refers to its____
What statement best describes the system of sharecropping?
What is the functions domain ?
what is this answer ?
weegy what is the estimated perimeter of an ellipse if the major axis has a length of 15 ft. and the minor axis has a length of 7.5 ft round your answer to the
The flower color in this plant is inherited by incomplete dominance. if a red flower that is homozygous dominant is crossed with a white flower that is homozygo
please helppp i’m struggling
What happens when oxidation happens very quickly?
Islam’s holiest city is ______ a. Mecca b. Medina c. Jerusalem d. Baghdad
the sum of two is 88. one number is 40 more then the other. Find the numbers