Abbycaskey07
Abbycaskey07 Abbycaskey07
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of kibble and 4 cans of cat food cost $8.40. The kibble
costs $6. Use the equation 4x+6= 8.40 to find x, the cost of
one can of cat food.
$0.65
B $0.60
$0.30
$0.70

Respuesta :

chicken8808 chicken8808
  • 20-01-2021
It’s b ::::::::::::::::::0
Answer Link

Otras preguntas

adónde llegan los alumnos?a.no, no llegan a las ocho y cuarto.d.los alumnos llegan a la escuela.b.la profesora enseña la lección.e.los alumnos están en clase.c.
how to factorise completely 8y-12ty
If given the following scenario: If you deposited some money into an account where the interest rate was 6% compounded continuously, how long would it take fo
when farmers tried to enslave indians it did not work.who did they enslave after the indians??
How many feet is 50 meters? how many feet are there in fifty meters...???
what did u have to own to vote in an election
what was brahmins main role in society
(a) what is the distance from the sun to mercury written in scientific notation?
Simplify the expression: 80 - (4 – 1)^3
why does the little house give the engineer such “extraordinary happiness”?a.the house reminds him of his own wife and family.b.seeing the house introduces vari