Questionhelper4377 Questionhelper4377
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a 120 fluid ounce bottle of shampoo that costs ? 7.20$

Respuesta :

anshuk anshuk
  • 21-01-2021
Divide 120 by 7.20 and you get the unit price
Answer Link

Otras preguntas

Write the equation of the line that is parallel to y=-1/2x-3 and that will pass through the point (4,-1) . Write your answer in slope-intercept form
PLEASE EXPLAIN AND SHOW YOUR WORKK Solve: -3y + 7 = -5 Thank you!!!!
FET ______ circuits are commonly used in triggering, speed control, and power supply circuits.
You used multiplication to double and triple the recipe. Could you add the same number to both the cups of broth and number of batches and get the same rate?Exp
A mis amigas y a mí _____ _____________ las hamburguesas. (gustar)(1 Point)
2.2 x 10 - 1.4 x 10
Part A: We want to create a class that represents a geometric sequence. A geometric sequence is a sequence of numbers that begin at some value and then multipli
Strategic control systems, both informational and behavioral, are used to correct the performance and ultimate strategy of a firm. True False.
the idea that humans are a design space and, for example, are being wired up with robotic extensions, is important to discuss because
since suppliers are so close to the market, they are valuable sources of information about consumer problems, marketing opportunities, and new product possibili