alaya681 alaya681
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8-kilogram bag of green peppers costs $24.56. What is the unit price?
per kilogram

Respuesta :

chelle261 chelle261
  • 21-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

$24.56 ÷ 8 =

$3.07

Answer Link

Otras preguntas

empires! i need help! answer my question
9. I think the answer is letter D. Which of the following represents the first step in planning a piece of writing? A. Consider your audience. B. Edit and make
1 _ 2 + 1____ ____ _____ x x+1 x+2​
4. Write an equation in slope intercept form for a line with a slope of 3/8 y-intercept = -4.
Lesson three review answers key for number 5?
In a warehouse, the workers sometimes slide boxes along the floor to move them. Two boxes were sliding toward each other and crashed. The crash caused both boxe
Helicobater pylori infection can result in: A. GERD B. peptic ulcer C. colitis D. diverticulitis
I need some help thanks! -
Worth lots of points What is the rule for the following geometric sequence? 64, -32, 16, -8 A: an=32(-1/2)^n-1 B:an=32(2)^n-1 C:an=32(1/2)^n-1 D:an=32(-2)^n-1
If I could I would all y’all a million points for helping me thank you TwT