loganvuy17 loganvuy17
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

a package of nine pens cost 3.60 how much is one pen

Respuesta :

mslisatayl7 mslisatayl7
  • 21-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

40 cents

Answer Link
cstegner cstegner
  • 21-01-2021

Answer:

40 cents.

Step-by-step explanation:

If you take 3.6 and divide it by nine, you get 0.4. To check, if you multiply 0.4 times 9, you get 3.6. Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

The concept of the looking-glass self was developed by:.
In one to two sentences, explain what makes a biography different from other works of nonfiction. PLEASE HELP URGENTLY!!!
How do you know that the sum of (-2 3/4) and 5/9 is rational
can someone help me with this thanks​
i need help with this
Most members of the shawnee, creek, cherokee, and iroquois sided with which side during the war?.
Sensory impulses originate at receptors in response to.
What are four foods grown in the tropical Tarai? I NEED HELP URGENT PLEASE HELP!!!
How does erosion compare to physical weather
the club has 52 male members and y more male members than female members. how many members does the club have