ceciliaviles1109
ceciliaviles1109 ceciliaviles1109
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mary buys a bag of 13 oranges for $2.99
Find the unit price in dollars per orange.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Yeeboieeee
Yeeboieeee Yeeboieeee
  • 21-01-2021
The answer would be 0.23

Have a great day!
Answer Link

Otras preguntas

Amy makes the following statement: "There is a 60% chance of snow tomorrow and a 10% chance I will be late for school." What is the probability that it will sno
Thunderstorms are the result of
Stu hiked a trail at an average rate of 3 miles per hour. He ran back on the same trail at an average rate of 5 miles per hour. He traveled for a total of 3 hou
Is Pronouns use apostrophes to indicate possession True or false
Which of the following situations represent linear growth? Check all of the boxes that apply. Martin’s savings account increases because he deposits $25 each w
Find LM while showing work.
What action in Act IV illustrates Macbeth's further descent into corrupt madness? A.) He imagines daggers all around him. B.) He pointlessly has Macduff's famil
describe the character brutus as either a betrayer or a patriot
What were the chief provisions in the USA Patriot Act?
Which of these represents three molecules of carbon dioxide? 3CO2 3C3O2 C3O6 3C2O