burnsemily958
burnsemily958 burnsemily958
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Karen had to spend $24 on seven packs of markers for a workshop. After buying them, she had $10. How much did each pack of markers cost?

Respuesta :

boov1223
boov1223 boov1223
  • 21-01-2021

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

24-10=14/7=2

Answer Link
hannah20225 hannah20225
  • 21-01-2021
hope this helppppppssss
Ver imagen hannah20225
Answer Link

Otras preguntas

Solve 4/√7-1 +2/√7+1
______is the largest sac between small and large intestine were cellulose of food is digested ._____ is the largest gland in human body.______ is the enzyme pre
If the price of a stapler increase from Rs 50 to Rs 54, find the percentage increase?
Need to know Anwser yes or no
THIS IS A ECONOMICS QUESTION True or False A market system sees its primary economic goal the goal of equity.
Which graph is a function?
Part A 3.75 mol of LiCl in 3.36 L of solution Express the molarity in moles per liter to three significant figures
(answered on edge)Calculate the percent by mass of each element.%N = 35 %%H = 5.0 %%O = 60 %
Fallgater, Inc. expects to sell 15,000 units. Each unit requires 3 pound of direct material at $12 per pound and direct labor hours at $10 per direct labor hour
PLEASE HELP ASAP ON THESE TWO QUESTIONS BLESS YOUR HEART IF YOU HELP ME 9) Look for two points and find the sloope. 10) Plot the given points and find the slope