1jjjssjjs23456 1jjjssjjs23456
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

jake can buy 6 donuts for $2.50. how much will he spend on 9 donuts?

Respuesta :

AngelCeni AngelCeni
  • 17-02-2021
The answer is $3.60!!
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP BRAINLIEST 30 POINTS!!! IMAGE IS FOR FIRST QUESTION!! SHOW ALL WORK STEP BY STEP1. George would like to build a garden this year. George measured ou
Kevin is 3 years older than Daniel. Two years ago, Kevin was 4 times as old as DanielHow old is kevin now?​
1. Who is Hamlet? Where is he from?
Which of the following is a good example of inflation? A. You get a flat tire on your car. B. You work three jobs in order to pay your bills. C. It cost you $50
In a right triangle, sin (40 – x)° = cos (3x).What is the value of x?
Explain how Hitler and the Nazis were able to get “regular” German people to participate in the Holocaust.
17. Determine whether the two figures are similar. If so, give the similarity ratio of the smaller figure to the larger figure. The figures are not drawn to sca
The four levels of administration include executive directors, program directors, development directors, and _____. A. budget directors B. accountants C. grant
How does the shape of this seed help it to be transported
When considering the balance of carbon dioxide in the atmosphere ,do you think human breathing is a factor that causes an imbalance in the carbon cycle ?