1harch 1harch
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

Lucy spent a total of $6.60 on 5 apples and a package of grapes. If the package of grapes cost $2.35, how much did each apple cost? Do not put a $ in your answer.

Each apple costs $

Respuesta :

yungonna2x
yungonna2x yungonna2x
  • 17-02-2021

3 plus tax

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How have the systems of law dating from Ancient Rome influenced the U.S. legal system
What is one third plus one fourth and what is 1/3 + 1/2
The sales tax in Alex's city is 7.33%. He bought a video game system for $299, and 2 games each at $49 each. What was the TOTAL bill, to the nearest tenth?
how might a suit of armor be a good analogy for function  of the skeletal system
What is it called when you take over a country? It cant be imperilizm or conquer
What is    the meaning  of Conditional Statements ?
Which event of the early 1900s is evidence that Upton Sinclair's novel The Jungle had an important impact on the United States?
1) 6x+7y=-9 -4x-5y=5
a) solve 4(y-7) = 13b) make t the subject of the formula P =4t - 3
The invention of agriculture a. led to an increased birth rate and death rate. b. provided a more dependable food supply. c. allowed people to settle down in vi