gametgirlroblox227 gametgirlroblox227
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 45 ounce box of cereal costs $3.99. Find the unit price. Round your unit
price to the nearest cent if needed.

Respuesta :

eliwest eliwest
  • 17-02-2021

Answer:

0.1125 ounces per cent

Answer Link

Otras preguntas

how to simplify 17+4x5
A study showed that there are 16 vehicles for every 10 households. How many vehicles are there for 107 million households?
What is the resistance of a light bulb that uses 15 watts of power when placed across a 15-volt battery?
Two balloons are at the same temperature and pressure. One contains 14 g of nitrogen and the other contains 20.0 g of argon. Pick the false statement from the
Which situation can be represented by the inequality 4x - 25_< 125
jenn will use 18 connecting cubes to make a model of a park. The model will be in the shape of a rectangle and will have  height of one cube.In how many differe
How did women's political status change from 1770 to today
which fraction is bigger 2/15 or 3/20?
Will xenon react to nitrogen and why?
A study showed that there are 16 vehicles for every 10 households. How many vehicles are there for 107 million households?