NobodyImportant223
NobodyImportant223 NobodyImportant223
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

Victoria buys a two-gallon bottle of juice for $48.64. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce? I need this asap

Respuesta :

nojomi1andsam18wu
nojomi1andsam18wu nojomi1andsam18wu
  • 17-02-2021

Answer:

2.6315789473

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

What does life of chastity mean?
Why are ammonite fossils found in the Himalayas?
Why do frogs produce a large amount of gametes at one time
The length of a rectangle is six times its width. If the area of the rectangle is 600yd^2, find its perimeter.
Which most likely contributed least to Mexico City's air pollution? A. uranium B. coal C. oil D. natural gas
Which words make up the compound indirect object in the sentence? Grandmother told Danny and me stories about her childhood. Choose all answers that are correct
Use signed numbers to solve. A helicopter rose 2400 feet, descended 1650 feet, and then descended another 725 feet. What was the net gain or loss in altitu
Is the following an example of inductive reasoning or deductive reasoning? The local meteorologist predicts heavy rain in the afternoon. Instead of planning to
To stop the spread of Communism after World War II, the United States established a policy known as what?
Which principal part is this verb form? (is) eating A. past participle B. past C. present participle D. present