user1248754344
user1248754344 user1248754344
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

look at the picture please help.​

look at the picture please help class=

Respuesta :

redmoongurl05 redmoongurl05
  • 18-02-2021

Answer:

Under 1: $3.25

Under 3: $9.75

Under 5: $16.25

Cost for 15 pounds = $48.75

Answer Link
Аноним Аноним
  • 18-02-2021

Answer:

1 pound= $3.25

3 pounds=$9.75

5 pounds=$16.25

15 pounds =$48.75

Step-by-step explanation:

1x3.25=3.25

3x3.25=9.75

5x3.25=16.25

15x3.25=48.75

Answer Link

Otras preguntas

Why were early people able to use the Bering Land Bridge
What impact did the Soviet launching of Sputnik have on U.S. education and the space effort?
How do you multiply positive and negative integers?
what are multiples i need help
What would happen to the brightness of the bulb in the following circuit as I increase the resistance of the variable resistor? Explain your answer
Rename the number 25,600 = how many hundreds?
Justin is redoing his bathroom floor with tiles measuring 6in by 13 in. the floor has an area of 8,500 in². what is the least number of tiles he will need?
What were the key late-nineteenth-century technological innovations in communications, office productivity, and ocean transportation?
g is proportional to the square of t. If t=2 and g=64, find g when t=3.5.
Find the value of x that makes each equation true. 1. 3x-10=2 2. 8x-10=x+11 3. 5x-7=7x-17 4. 3x+9=44-2x 5. 3x+6=x+2