Respuesta :

Answer:

$33.23

Step-by-step explanation:

If 18 apples cost $13, this means that each apple costs 1.38461538. To find the cost of 24 apples, multiply that decimal number by 24. You will get 33.2307692308. You can round this to 33.23.