kiwiqz
kiwiqz kiwiqz
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

which is the better price?

$5.36 for 20 oz.

or $9.27 for 48 oz.

Respuesta :

itzyourgirlevan13
itzyourgirlevan13 itzyourgirlevan13
  • 18-02-2021

Answer:

$9.27 for 48 oz.

Answer Link

Otras preguntas

3. What is the area of the kite?
i’m not sure about this question but i know it’s not prime minister!! pls help :)
Which of the following are factors of the equation when written in factored form
Bees have a society in which different members have different responsibilities. The interaction among bees is an example of what type of behavior Cooperation C
Which of the following are factors of the equation when written in factored form
Which passage from Julius Caesar Act 4 uses a metaphor? For shame, you generals! what do you mean? / Love, and be friends, as two such men should be, / For I ha
Which caused American Catholics to set up their own parochial schools? A. Catholic students were forced to go to school with Japanese Immigrants B.Catholics wer
what does moores law say​
Calculate the average rate of change for the given function, from x = 1 to x = 4. x f(x) −1 | 0 1 | 4 4 | 10 A) -1/2 B) 1/2 C) -2 D) 2
Why didn’t grant go the the trail or the execution